Atak nożem w szkockiej szkole. Potrzebna edukacja młodzieży!

0

Przed kilkoma dniami 13-latek zaatakował nożem o rok starszego ucznia jednej ze szkół w West Lothian. Poszkodowany chłopak – z poważnym urazem twarzy – trafił do szpitala.

Do starcia między uczniami doszło w szkolnej stołówce w obecności ok. 200 innych osób. Sprzeczka, która wywiązała się między nastolatkami, skończyła się atakiem kuchennym nożem, w wyniku którego pocięta została twarz jednego z chłopców.

Policja potwierdziła, że nastolatek został oskarżony o wyrządzenie uszczerbku na zdrowiu innego ucznia. Obecność służb w St Kentigern będzie zaś kontynuowana w najbliższym czasie.

Atak w szkockiej szkole raz jeszcze każe przyjrzeć się rosnącej przemocy wśród nastolatków. West Lothian Council zamierza przeznaczyć więcej środków na edukowanie młodzieży. Współpraca z policją ma umacniać poziom bezpieczeństwa w szkołach. Kampanie takie, jak „No Knives, Better Lives” mają zaś uwrażliwiać młodzież na konsekwencje przestępstw związanych z atakami z użyciem noży.

Jeśli chcielibyście dowiedzieć się więcej o prowadzonej kampanii, niezbędne informacje znajdziecie pod adresem noknivesbetterlives.com oraz telefonem 08000 28 22 23.

(kmk)