Londyn: „mikromieszkania” opanują miasto!

0

Ceny mieszkań w Londynie wzrastają od lat, a przestrzeni w mieście ubywa. Wszystko to sprawia, że deweloperzy dwoją się i troją w szukaniu rozwiązań na minimalizowanie kosztów.

Pomysłem jednej z firm zajmujących się budową mieszkań w stolicy, jest budowanie maleńkich domów, które mają zaspokoić zapotrzebowanie młodych profesjonalistów.

Najmniejsze z nowo budowanych mieszkanek ma mieć zaledwie 19 m2 powierzchni – co stanowi powierzchnię znacznie mniejszą niż 37m2 stanowiące zalecane minimum dla mieszkań w obrębie Londynu.

Raport opracowany przez think-tank Development Economics wskazuje, że masowe budowanie mieszkań o małym metrażu tylko w pięciu wybranych lokalizacjach, może przynieść miastu kolejne 200 mln funtów dochodu i ponad 1000 nowych miejsc pracy w centrum!

Powstanie mikro nieruchomości – choć wydaje się rozwiązaniem problemów mieszkaniowych miasta – wedle specjalistów niekoniecznie prowadzić będzie do spadku wysokości czynszów. W wyniku budowy większej liczby domów na małej powierzchni, wzrastać będą bowiem ceny gruntów.

Źródło: The Telegraph

(kmk)