20 lat od śmierci księżnej Diany: „Nie była taka niewinna”

0

31 sierpnia 1997 roku świat obiegła wiadomość o tragicznej śmierci księżnej Diany. Media całego świata wspominają dzisiaj życie „Królowej Ludzkich Serc”.

Życie Diany było pełne niezwykłych wydarzeń i nagłych zwrotów sytuacji. Na krótko przed 20 rocznicą śmierci opublikowano film dokumentalny „Diana: In Her Own Words”, który ukazał księżną w nowym świetle.

Jak wyznała Diana:

Gdy byłam w czwartym miesiącu ciąży, rzuciłam się ze schodów, usiłując zwrócić na siebie uwagę męża. Powiedziałam mu, że czułam się zdesperowana. Wiedziałam, że nie stracę dziecka…

Z 20 nagrań prywatnych rozmów księżnej dowiedzieliśmy się m.in. o depresji i bulimii, na jakie cierpiała księżna i o tym, że nie radząc sobie z wyzwaniami związanymi z nową rolą – oraz ze świadomością romansu prowadzonego przez Karola – ledwie kilka tygodni po swym ślubie próbowała podciąć sobie żyły.

Życie księżnej – pochodzącej przecież „spoza układu”, naznaczone było trudami, z którymi zmagała się przez lata. Być może dlatego właśnie tak wielkie uznanie zaskarbiła sobie wśród zwykłych ludzi. Brytyjczycy uwielbiali Dianę, a jej śmierć dla wielu nosiła znamiona osobistej tragedii. Wielu płakało na ulicach, a pod pałacem Buckingham wkrótce po ogłoszeniu informacji o jej śmierci ułożono długi dywan z kwiatów.

Życie Diany opisywane jest dziś we wszystkich brytyjskich mediach. Obszerną relację wspominającą tragedię z 31 sierpnia 1997 r. przygotowało m.in. ABC News.

(kmk)