Robienie selfie może narazić nasze zdrowie i życie

0

Lubisz pochwalić się dobrym zdjęciem? To świetnie. Warto jednak, byś zapoznał się z uwagami specjalistów – tak, by najlepszy kadr nie stał się jednocześnie… Twym ostatnim.

W irlandzkim „Irish Medical Journal” pojawił się materiał, w którym lekarze University College Hospital Galway  przestrzegają przed niebezpieczeństwami czyhającymi na amatorów selfie.

Na ryzyko wystawione są nasze nadgarstki. Jak informuje dr Rebecca Lyons i jej zespół z UCHG, tylko w ciągu jednego tygodnia, lekarze spotkali się z czterema przypadkami złamań w nadgarstkach. W każdym przypadku rzecz dotyczyła kobiet w wieku 13-40 lat, które chciały uchwycić się w dobrym kadrze.

Jak podkreślają autorzy badań, urazy, do których dochodzi podczas robienia „selfie”, związane są z utratą świadomości przestrzennej. Gdy koncentracja danej osoby w pełni skupia się na wykonywaniu zdjęcia, mogą wystąpić zaburzenia w odbiorze bodźców z obwodowego układu nerwowego – a to wpływa na utratę równowagi. I jest prostą drogą do narażenia się na urazy!

Lekarze apelują w związku z tym o szerzenie większej świadomości na temat niebezpieczeństw, które wynikają z robienia selfie.

Źródło: Irish Times