Zamach w Manchesterze!

0

Manchester: co najmniej 22 osoby zostały zabite, a 59 odniosło obrażenia po wybuchu przed halą, w której odbywał się koncert amerykańskiej piosenkarki Ariany Grande.

Co wiemy?

  • Wybuch miał miejsce ok. 22:43 czasu brytyjskiego.
  • Policja przyjechała na miejsce zdarzenia po kilku minutach.
  • Wiadomo, że wśród ofiar śmiertelnych są dzieci.
  • Zamachowiec zginął podczas ataku.
  • Kondolencje w stronę Londynu spływają z całego świata.
  • Sprawca nie miał wspólników, którzy bezpośrednio mu pomagali

Poniedziałkowego wieczora, podczas koncertu Ariany Grande w hali w Manchesterze doszło do zamachu terrorystycznego. Z doniesień brytyjskich mediów wynika, że wyniku wybuchu 22 osoby zmarły, a 59 odniosło obrażenia. Tuż po wybuchu podjęto decyzje o zaostrzeniu środków bezpieczeństwa w całym kraju – szczególnie w miejscach zgromadzeń.

W wyniku zamachu w Manchesterze również burmistrz Londynu – Sadiq Khan – zapowiedział zwiększenie liczby patroli policyjnych na terenie stolicy.

Kondolencje po ataku płyną z całego świata. Poprzez wpis na Twitterze wyraził je m.in. amerykański prezydent, Donald Trump:

W imieniu narodu USA chciałbym zacząć od skierowania swojej modlitwy mieszkańcom Manchesteru w Wielkiej Brytanii, wyrażam moje kondolencje dla tych, którzy ucierpieli w tym ataku terrorystycznym, rodzinom i bliskim ofiar.

Zabitych Trump nazwał „wspaniałymi niewinnymi młodymi ludźmi” zamordowanymi przez „przegranych złoczyńców” dodając, że „ideologia zła” powinna zostać całkowicie wykorzeniona.

Kondolencje na Twitterze wyraziła też strona polska. Wpis podpisany przez premier Beatę Szydło brzmi:

Manchester opłakuje ofiary. Łączymy się w bólu. Terroryzm znowu dosięgnął niewinnych. Bestialski akt przemocy na który nie może być zgody.

Relację „na żywo” prowadzi BBC.