BBC: Prezenterka, czy… zaginiona mama?

0

Gafa realizatorów BBC nagłośniła sprawę Renaty Antczak, której policja bezskutecznie poszukuje od 17 dni.

49-letnia polska imigrantka z Hull wyszła z domu we wtorek 25 kwietnia i do dziś nic nie wiadomo o aktualnym miejscu jej pobytu. Po tym, gdy poszukiwania Renaty przeprowadzone przez znajomych nie przyniosły efektu, w sprawę zaangażowano lokalną policję. Informacja o zaginięciu pojawiła się też w materiale BBC Look North.

Tym, co zwróciło uwagę oglądających, było znaczne podobieństwo poszukiwanej kobiety do… prezenterki prowadzącej program. Obie miały podobne rysy twarzy, kolor włosów, sylwetkę, a nawet ten sam kolor bluzki!

Wszystko przeszłoby bez echa, gdyby nie informacja zamieszczona na Twitterze BBC – tuż po programie pojawił się tam wpis przedstawiający kadr programu z podpisem: „When your newsreader @GemsDawson looks like a missing mum…”

Wykorzystywanie poważnej sprawy do strojenia sobie żartów nie przypadło do gustu widzom BBC. Stacji zarzucono brak smaku i wyczucia sytuacji. W reakcji na to BBC przeprosiło i usunęło niezręczny wpis z Twittera.

Plus całej sytuacji? Dzięki temu, że sprawa zatoczyła szersze kręgi, pojawia się szansa na szybsze odnalezienie zaginionej!

Więcej w materiale ‘Poor taste’ BBC forced to apologise for making joke about missing mum na Express.co.uk

(kmk)