Pieniądze za wspólne rozliczenie dzięki Marriage Allowance

0

Niemal 4 mln par w Wielkiej Brytanii upoważnionych jest do małżeńskiego odliczenia podatkowego, które umożliwia przekazanie części kwoty wolnej od podatku małżonkowi. Jeśli dzięki kilku prostym zabiegom można zaoszczędzić 220 funtów rocznie, dlaczego nie skorzystać?

Zwrot mogą uzyskać małżeństwa i pary pozostające w związku partnerskim. Aplikować można przez Internet lub telefonicznie. Cały proces nie jest skomplikowany i sprowadza się do zmiany kodu podatkowego aplikujących. Możecie otrzymać zwrot, jeśli spełniacie poniższe warunki:

Oboje urodziliście się po 6 kwietnia 1935 r.

Jedno z Was zarabia poniżej £11’000 rocznie

Partner zarabiający więcej mieści się w podstawowej stawce opodatkowania, czyli między £11 001 a £43 000

Spełniacie powyższe warunki? W takim razie nic nie stoi na przeszkodzie, by osoba zarabiająca w Waszym związku mniej, przekazała 10 proc. kwoty wolnej od podatku swojej drugiej połowie.

Co ważne, dopóki Wasza sytuacja nie zmieni się i będziecie chcieli, by jedno z Was dysponowało wyższą kwotą od partnera, nie musicie informować o tym HMRC w kolejnym roku. Raz podjęte ustalenia będą obowiązywały aż do odwołania.

Pomimo, że tę ulgę wprowadzono w kwietniu 2015 r., wiele osób wciąż nie ma pojęcia o jej istnieniu. Szacuje się, że dotychczas skorzystało z niej zaledwie 25 proc. uprawnionych.

KMK