Brytyjska policja ostrzega przed niebezpieczną modą w internecie

0

Najnowsza gra w „wyzwania”, jaka opanowała media społecznościowe wiąże się z nadużywaniem najpopularniejszego leku na Wyspach – paracetamolu. Młodzi ludzie zakładają się, kto będzie w stanie zjeść więcej tabletek, a następnie publikują swoje wyniki na Facebooku i Instagramie.

Policja ostrzega, że spożycie nadmiernej ilości leku może prowadzić do nieodwracalnych zmian w wątrobie, mózgu oraz powodować krwotoki. „Ostrzegamy przed #paracetamolchallenge – udział w tej grze może mieć poważne konsekwencje zdrowotne” – czytamy w informacji umieszczonej na Twitterze przez policję w Coatbridge

O modzie na nadużywanie paracetamolu policja dowiedziała się po tym, jak do szpitala w szkockim East Ayrshire trafił nastolatek z objawami zatrucia tą substancją. Jak tłumaczy tamtejszy radny z wydziału oświaty, Alan Ward, nastolatki myślą, że zdobędą popularność w mediach społecznościowych chwaląc się swoją tolerancją na paracetamol na Facebooku i Instagramie.

– Staramy się dotrzeć do rodziców i zachęcać ich, aby sprawdzali, czy ich dzieci są bezpieczne w internecie. Apelujemy, aby rozmawiali z nimi o potencjalnych zagrożeniach, jakie wiążą się ze spożywaniem nadmiernych ilości paracetamolu oraz aby przestrzegali je przed udziałem w tej niebezpiecznej ‘zabawie – tłumaczy Ward.

Tekst: Redakcja