Przygotowania do meczu piłki nożnej kobiet Polska vs Szwecja

0
kibic_polka

Już 21 sierpnia tego roku odbędzie się mecz eliminacji Mistrzostw Świata w piłce nożnej kobiet. Polki zmierzą się 21 sierpnia z reprezentacją Szwecji na stadionie miejskim im. Kazimierza Deyny w Starogardzie Gdańskim. Czego można oczekiwać po spotkaniu?

Wojciech Basiuk (trener reprezentacji Polski kobiet) wybrał 18 zawodniczek, które zagrają w najbliższym starciu ze Szwecją. Nie da się ukryć, że wystawiony zostanie mocny skład, ponieważ będzie zawierać aż 8 mistrzyń Polski. Na murawie zadebiutuje Anna Rędzia (SMS Łódź). Obecnie Polska zajmuje trzecie miejsce w grupie i nie ma szans na awans. Trener kadry twierdzi, że zagrają najlepiej jak potrafią: „Podchodzimy do każdego meczu międzypaństwowego bardzo poważnie, na 200%. Nie mają znaczenia miejsca w tabeli, czy szanse awansu. Kadra zawsze gra o jak najlepszy rezultat, poza tym wyniki liczą się przecież także do rankingów, a to z kolei przekłada się z kolei na rozstawienie w losowaniach przyszłych imprez” – powiedział Basiuk dla Polskiej Agencji Prasowej. W światowym rankingu drużyn, Szwecja zajmuje piąte miejsce, a Polska … trzydzieste. Miejmy nadzieję, że po najbliższym meczu awansujemy o kilka pozycji. Oto pełna lista występujących zawodniczek:

Daria Antończyk (PWSZ Wałbrzych), Agata Guściora (GKS Górnik Łęczna), Paulina Dudek (KKPK Medyk Konin), Natalia Pakulska (KKPK Medyk Konin), Anna Szymańska (KKPK Medyk Konin), Patrycja Balcerzak (KKPK Medyk Konin), Ewa Pajor (KKPK Medyk Konin), Aleksandra Sikora (KKPK Medyk Konin), Gabriela Grzywińska (KKPK Medyk Konin), Katarzyna Konat (KKPK Medyk Konin), Joanna Płonowska (Zagłębie Lubin S.A), Magdalena Szaj (Turbine Potsdam), Weronika Aszkiełowicz (KS AZS Wrocław), Sofia Gonzalez (KS AZS Wrocław), Anna Rędzia (SMS Łódź), Jolanta Siwińska (1 FC Lubars), Patrycja Wiśniewska (TS Mitech Żywiec), Evelyn Nicinski (Bucknell University)