Jak przygotować się na podróż samochodem w okresie zimowym?

0

Wybierając się na Święta Bożego Narodzenia do Polski warto wcześniej przygotować się oraz swoje auto do takiej podróży. W samochodzie należy sprawdzić stan płynów oraz poziom oleju. Pamiętajmy o tym, że płyn do chłodnicy oraz do spryskiwaczy przystosowany musi być do minusowej temperatury, ponieważ woda w chłodnicy w okresie zimowym zwłaszcza w Polsce może doprowadzić do zatarcia silnika. Nie każde zakupione używane auto w Anglii, ze względu na panujący w tym kraju klimat, ma w chłodnicy płyn przystosowany do jazdy w minusowej temperaturze.

W zimie nawierzchnia dróg jest często pokryta lodem lub śniegiem dlatego warto wymienić opony uniwersalne lub letnie na opony zimowe ( w Niemczech taki obowiązek został już wprowadzony, w Polsce mają być niedługo obowiązkowe, w Anglii takiego nakazu nie ma). Pomimo iż tak bardzo śpieszy nam się na Święta do Polski należy również pamiętać o dostosowaniu prędkości do panujących warunków drogowych. Warto także wykupić ‘breakdown cover’ , czyli ubezpieczenia auta od awarii w Europie, na czas wyjazdu. Kosztuje ono stosunkowo nie wiele a może zaoszczędzić sporo kłopotów oraz pieniędzy. W razie problemu z autem zapewniony mamy darmowy pobyt w hotelu do czasu naprawienia pojazdu, darmowe holowanie, często do dyspozycji mamy zastępczy samochód itp., wszystko to zależy od ubezpieczyciela oraz oferowanej przez niego polisy.

Aby w pełni przestrzegać przepisy Prawa o ruchu drogowym w Europie, jak i zapewnić sobie spokój wewnętrzny dobrze jest zaopatrzyć pojazd w następujące wyposażenie: gaśnicę, apteczkę, trójkąt ostrzegawczy, kamizelkę odblaskową, naklejki na przednie światła w przypadku aut angielskich, nalepkę z nazwą kraju w którym auto jest zarejestrowane, oraz jednorazowego użytku alkomat. Wszystkie te produkty dostępne są w sklepie na pokładzie promu MyferryLink. Kierowcom radzimy również przechowywać w aucie latarkę, płyn do odmrażania szyb, termos z kawą oraz ciepłe koce.

Podróżując z Anglii do Polski można skorzystać z przepraw promowych firmy MyferryLink operującego na Kanale La Manche pomiędzy Dover i Calais. Ceny biletów zaczynają się już od £29 w jedną stronę za samochód osobowy do 9 osób! MyferryLink to komfortowe i najtańsze połączenia promowe pomiędzy Anglią i Francją i aby to potwierdzić oferuje zwrot różnicy w cenie jeżeli klienci znajdą niższe ceny u konkurencji w podobnych godzinach. Bilety można zarezerwować na www.myferrylink.pl lub dzwoniąc pod numer 0044 845 313 3380.