Bedroom Tax

0

DUŻE CIĘCIA W SFERZE MIESZKAŃ HOUSINGOWYCH ORAZ DOTACJI.
Może już coś słyszeliście na temat Coalition Government’s „Bedroom Tax”, który wejdzie w życie od 1 Kwietnia. Te cięcia dosięgną ponad 660 000 domostw w wieku produkcyjnym w całej Wielkiej Brytanii, którzy otrzymują zasiłek Housing Benefit oraz zamieszkujących tak zwane mieszkania socjalne.

Od pierwszego kwietnia 2013 zmienią się zasady wysokości otrzymywanego Housing Benefit, pobieranego przez niektórych. Poniżej objaśnione zostały zasady oraz co możesz zrobić jeśli te zmiany dotknęły również ciebie.

Jeśli wynajmujesz swoje mieszkanie od „social landlord” i posiadasz więcej sypialni niż jest ci potrzebne, twój czynsz który jest płacony przez Housing Benefit zostanie zredukowany następująco:

14% jeśli twoje mieszkanie ma jeden pokój, który jest uważany za niezamieszkały – średnia redukcja to £12 tygodniowo (£52 miesięcznie)
25% jeśli są dwie lub więcej sypialni, które są uważane za niezamieszkałe – średnia redukcja £22 tygodniowo (£95 miesięcznie)

Ta zmiana dotknie ciebie jeśli będziesz spełniać wszystkie warunki:

 • Pobierasz Housing Benefit
 • Wynajmujesz mieszkanie od local council, housin association lub housing co-op
 • Jesteś w wieku produkcyjnym (ty lub twój partner urodziliście się po 5 Październik 1951)
  oraz są uważani że posiadają jedna lub więcej wolnych sypialni (zobacz zasady poniżej)

(Zasady zamieszkiwania sypialni)
Otrzymasz Housing Benefit za:

 • Jedną sypialnie na parę lub pojedynczego dorosłego
 • Jedną sypialnie na dwoje dzieci tej samej płci do 16-go roku życia
 • Jedną sypialnie na dwoje dzieci przeciwnej płci, które są poniżej 10-go roku życia

Dzieci, które posiadają główne miejsce zamieszkania gdzie indziej (na przykład, ponieważ ich rodzice są po rozwodzie) nie mogą być zaliczane jako wymagające sypialni w drugim miejscu zamieszkania. Sypialnie, które są przez nie zajmowane w drugim miejscu zamieszkania są traktowane jako niezamieszkałe.

Jedyne wyjątki to:

 • Wynajmujesz swoje mieszkanie od „private landlord”,
 • Ty bądź twój partner urodziliście się przed 5 Października 1951,
 • Jesteś w spół właścicielem działki własnościowej,
 • Niedawno zostałeś pogrążony w żałobie. Zostaniesz zwolniony na dwanaście miesięcy od pogrzebu, również twój Housing Benefit nie zostanie zmieniony do tego czasu.

Jeśli chciałbyś wiedzieć więcej na temat ile otrzymasz Housing Benefit po 1 Kwietnia, użyj Government’s benefit calculator: www.gov.uk/benefits-adviser

Co możesz zrobić:
1. Poinformuj swój local council jeśli ilość sypialni w twoim mieszkaniu, którą posiadasz lub której potrzebujesz została obliczona prawidłowo. Na przykład jeśli ktoś jest niepełnosprawny lub jeśli pokój jest za mały dla dwójki dzieci.

2. Złóż aplikacje w swoim local cuncil o Discretionarz Housing Payment (DHP). Mimo iż DHP nie są zapomogami długoterminowymi, mają one na celu pomóc rodziną dotkniętych Bedroom Tax, które nie radzą sobie finansowo.

3. Zastanów się nad wzięciem współlokatora. Obecnie rząd zachęca social landlords, by na to zezwolić. Jednakże, sprawdź w internecie z Benefit Adviser lub zasięgnij porady w celu uzyskania informacji jak dodatkowy dochód wpłynie na twój Housing Benefit jak i inne benefity.

4. Zastanów się nad przeprowadzką do mniejszego mieszkania. Zapytaj swój local council oraz housing association jeśli posiadają mniejsze nieruchomości i o jakie zapomogi mógłbyś się starać, by pomóc z kosztami przeprowadzki oraz dekorowania.

5. Skontaktuj się ze swoim lokalnym Citizen Advice Boreau lub doradcą prawa socjalnego, by uzyskać informacje jak lepiej zarządzać swoimi finansami oraz zadłużeniami, które możesz posiadać.

 • Augustfaifs

  maxor mail order pharmacy kopa iktorivil online t rowe price health sciences fund 2 lata ago

 • Floydabona

  laptop that is a tablet stilnoct online kopen target pharmacy walnut creek 2 lata ago

 • sensual submision

  Thank you for the good writeup. It in reality was a amusement account it. Look complicated to far brought agreeable from you! However, how could we keep up a correspondence? 2 lata ago

 • adult film star directory

  Normally I do not learn post on blogs, however I would like to say that this write-up very forced me to take a look at and do so! Your writing style has been surprised me. Thanks, very nice post. 2 lata ago